Home » Rodzice » Rekrutacja do kl. 2-8 2023/24

Rekrutacja do kl. 2-8

Szanowni Państwo

Dokumenty wymagane podczas rekrutacji do klas II – VIII w Szkole Podstawowej Nr 340 im. Profesora Bogusława Molskiego w Warszawie:

1. Podanie (załącznik nr 1), na podaniu wymagane są podpisy obojga rodziców/opiekunów prawnych

2. Karta przyjęcia dziecka do kl. 2-8 SP 340 w Warszawie (załącznik nr 2), na karcie przyjęcia wymagane są podpisy obojga rodziców/opiekunów prawnych

3. Kopia świadectwa promującego do klasy, do której uczeń ubiega się o przyjęcie, opatrzona na każdej stronie klauzulą: „stwierdzam za zgodność z oryginałem” oraz datą i czytelnym podpisem rodzica/opiekuna prawnego.

– W przypadku uczniów ubiegających się o przyjęcie do klasy VIII ze względu na kończące się w klasie IV, V i VI przedmioty wymagane są dodatkowo kopie świadectw promujących z klasy IV do klasy V, z klasy V do klasy VI, z klasy VI do klasy VII.

– W przypadku uczniów ubiegających się o przyjęcie do klasy VII ze względu na kończące się w klasie IV i V przedmioty wymagane są dodatkowo kopie świadectw promujących z klasy IV do klasy V oraz z klasy V do klasy VI.

Wszystkie kopie składanych świadectw muszą być opatrzone klauzulą: „stwierdzam za zgodność z oryginałem” oraz datą i czytelnym podpisem rodzica/opiekuna prawnego na każdej stronie dokumentu.

– Rodzice uczniów ubiegających się o przyjęcie do klas VII i VIII w podaniu (punkt 1) deklarują drugi język obcy nowożytny (język hiszpański lub język niemiecki), którego będzie się uczyć dziecko po przyjęciu do szkoły.

4. Kopia dokumentu z nr PESEL dziecka (np. odpis skrócony aktu urodzenia, dowód osobisty), opatrzona klauzulą: „stwierdzam za zgodność z oryginałem” oraz datą i czytelnym podpisem rodzica/opiekuna prawnego.

5. Oświadczenie o miejscu zamieszkania dziecka z rodzicami lub rodzicem/opiekunem prawnym. Oświadczenie musi zawierać klauzulę: „Jestem świadoma/y odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia” (załącznik nr 4).

Wszystkie składane oświadczenia muszą zawierać klauzulę: „Jestem świadoma/y odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia”.

Inne dokumenty wymagane w określonych sytuacjach:

1) Samotne wychowywanie dziecka oznacza wychowywanie dziecka przez pannę, kawalera, wdowę, wdowca, osobę pozostającą w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu, osobę rozwiedzioną, chyba że osoba taka wychowuje wspólnie co najmniej jedno dziecko z jego rodzicem (art. 4 pkt 43 ustawy Prawo oświatowe). Wymagane dokumenty: prawomocny wyroku sądu rodzinnego orzekający rozwód lub separację lub akt zgonu oraz oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem.

2) Dziecko nieposiadające polskiego obywatelstwa/dzieci powracające z zagranicy jeśli świadectwa szkolne, dokumenty przebiegu edukacji, akt urodzenia dziecka są w obcym języku muszą być przetłumaczone na język polski przez tłumacza przysięgłego. Gdy dziecko nie posiada nr PESEL wymagana jest kopia paszportu opatrzona klauzulą: „stwierdzam za zgodność z oryginałem” oraz datą i czytelnym podpisem rodzica. Rodzice wyżej wymienionych dzieci, które nie znają języka polskiego w stopniu wystarczającym mogą również dołączyć podanie do Dyrektora o przyznanie dzieciom 2 godzin języka polskiego oraz 1 godziny zajęć wyrównawczych (załącznik nr 6).

3) Dziecko posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, orzeczenie o niepełnosprawności: rodzice składają kopię orzeczenia opatrzoną na każdej stronie dokumentu klauzulą: „stwierdzam za zgodność z oryginałem” oraz datą i czytelnym podpisem rodzica oraz wypełniają oświadczenie o udostępnieniu danych zawartych w orzeczeniu (wzór oświadczenia – załącznik nr 3).

4) W przypadku braku podpisu drugiego rodzica na dokumentach rekrutacyjnych (podanie oraz karta przyjęcia ucznia) wymagane jest wypełnienie i podpisanie oświadczenia o braku podpisu drugiego rodzica (załącznik nr 5). W oświadczeniu należy napisać czy rodzice zgodnie podjęli decyzję o udziale dziecka w rekrutacji oraz uzgodnili dane zawarte w złożonych dokumentach.

5) Dzieci cudzoziemskie oraz dzieci powracające z zagranicy nie znające w stopniu wystarczającym języka polskiego mogą złożyć podanie o dodatkowe godziny języka polskiego (w oddziale przedszkolnym i klasach 1-6) oraz o dodatkowe godziny języka polskiego oraz godzinę zajęć dydaktyczno-wyrównawczych (w klasach 7-8) (załącznik nr 6).

SEKRETARIAT SZKOŁY PRZYJMUJE TYLKO KOMPLET DOKUMENTÓW. Dokumenty można przesłać na adres: sp340@eduwarszawa.pl lub złożyć osobiście w sekretariacie szkoły w budynku A (wjazd od ul. Przy Bażantarni).

pobierz załącznik nr 1: Podanie o przyjęcie dziecka do SP 340 w Warszawie
pobierz załącznik nr 2: Karta przyjęcia dziecka do kl. 2-8 SP 340 w Warszawie
pobierz załącznik nr 3: Oświadczenie o udostępnieniu danych
pobierz załącznik nr 4: Oświadczenie o miejscu zamieszkania dziecka z rodzicami lub rodzicem/opiekunem prawnym