Zawody pływackie dla klas II

Szanowni Państwo, Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie

Wiemy, że pływanie daje wiele korzyści zdrowotnych. Wzmacnia mięśnie, wspomaga pracę serca i układu krążenia, a także płuc i całego układu oddechowego. Bez względu na to, jakim stylem pływamy, pobudzamy do wysiłku całe nasze ciało.

Zawody pływackie są doskonałą okazją, aby sprawdzić swoje umiejętności i zmierzyć się z innymi uczestnikami.

Rywalizacja sportowa uczy dzieci wytrwałości, zasad fair play i dyscypliny. Każdy zawodnik wie, że aby osiągnąć sukces potrzeba włożyć wiele pracy i wysiłku.

Dzieci uczą się cieszyć z osiągniętych celów, sukcesów, ale także radzić sobie z porażką.

Jest to również świetny sposób na zdobywanie doświadczeń i rozwijanie pasji, które mogą towarzyszyć dzieciom przez całe życie.

W dniu 04.06.2024r. odbyły się zawody pływackie organizowane w Ursynowskim Centrum Sportu i Rekreacji w Pływalni Koncertowa.

W zawodach wzięli udział uczniowie z naszej szkoły zdobywając 2 miejsce w zawodach drużynowych w składzie: Lidia Kogut, Nikodem Lewandowski, Bruno Mielnik, Tomasz Norman, Wiktor Sobków, Wojciech Szabłowski, Szymon Proczek, Mikołaj Gałecki, Emilia Molenda i Maria Stępień.

Dodatkowo pragniemy poinformować, że w zawodach indywidualnych w kategorii chłopców na 76 uczestników:
1 miejsce zajął Nikodem Lewandowski
7 miejsce Mikołaj Gałecki
12 miejsce Wiktor Sobków.

W kategorii dziewcząt na 69 uczestniczek:
3 miejsce zajęła Lidia Kogut.

Pozostali uczniowie również zasługują na wyróżnienie. Gratulujemy!

informacje przygotowała p. Patrycja Szymaniak