Wycieczka do Sejmu.

Czy w sejmie można znaleźć szczęście?

17 października klasa 3A miała przyjemność zwiedzać Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Trasa zwiedzania Sejmu rozpoczęła się w Centrum dla Zwiedzających i objęła przejście podziemnym korytarzem, gdzie zaprezentowana została wystawa dotycząca sejmowania w okresie I Rzeczpospolitej, a także makieta współczesnego kompleksu budynków sejmowych. Uczniowie mieli okazję usiąść w ławach sejmowych.

Przewodnik opowiedział gdzie siedzą poszczególne kluby oraz najważniejsze osoby parlamentu oraz jak wygląda codzienna praca posłów.

Na koniec uczniowie przeszli do holu głównego i obejrzeli dwie tablice pamiątkowe. Pierwsza z nich dedykowana jest posłom II Rzeczypospolitej, którzy zginęli walcząc o Polskę podczas II wojny światowej. Druga tablica upamiętnia posłów, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej.

W całym budynku było wiele ciekawych detali. Wszyscy zwróciliśmy uwagę na potężne, trójdzielne schody, zdobiące hol główny Sejmu. Schody wykonane z jasnego marmuru, ozdobione są żelazną balustradą z charakterystyczną mosiężną poręczą w kształcie węża.
Podobno potarcie głowy węża przynosi szczęście.
Niech więc przyniesie szczęście CAŁEJ NASZEJ SZKOLE !

Informacje przygotowała p. Małgorzata Niedziółka