Współpraca z Uniwersytetem Warszawskim

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,

w połowie września w roku szkolnym 2023/2024 Pani dyrektor Małgorzata Antonowicz zawarła bardzo ważną dla naszej szkoły umowę z Uniwersytetem Warszawskim. Od tego momentu nasza szkoła stała się szkołą ćwiczeń dla studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Uniwersytet wybrał tylko 14 szkół podstawowych na terenie Warszawy – siedem szkół publicznych i tyle samo szkół prywatnych. Czyli jesteśmy jedną z siedmiu spośród ponad 200 publicznych szkół warszawskich.

Dzięki tej współpracy nauczyciele będą mieli możliwość udziału w wykładach gościnnych, seminariach i innych wydarzeniach naukowych organizowanych na uczelni, a uczniowie – w uniwersyteckich projektach naukowych i popularnonaukowych.

Już w najbliższej przyszłości będziemy mieli swój udział w  doskonaleniu programów studiów przygotowujących do zawodu nauczyciela oraz w badaniach prowadzonych przez studentów, doktorantów i nauczycieli akademickich z UW. Możemy liczyć na wsparcie w organizacji dodatkowych zajęć rozwijających zainteresowania naukowe uczniów. Na UW odbędą się także zajęcia doskonalące kompetencje naukowe i dydaktyczne kadry pedagogicznej.

Studenci będą nie tylko obserwować i prowadzić lekcje, ale także uczestniczyć w życiu szkoły – wycieczkach szkolnych i innych wydarzeniach organizowanych w placówce.

I to się już dzieje…. Nasi nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej przyjmują studentów na praktyki pedagogiczne już od połowy września. Studenci przyjeżdżają do naszej szkoły realizując plan praktyk i uczą się od nas, starszych i doświadczonych koleżanek trudnego, bardzo ważnego i odpowiedzialnego zawodu – nauczyciela. Nasza kadra pedagogiczna z chęcią i zaangażowaniem przekazuje studentom swoje osiągnięcia zawodowe. Dzieli się swoją wiedzą, doświadczeniem z przyszłymi nauczycielami. Mamy swój udział w dobrym przygotowaniu młodej kadry pedagogicznej.

Informację przygotowała p. Aleksandra Kozyra-Wiśniewska