W ramach programu „Szkoła Przyjazna Prawom Człowieka. Jak przeciwdziałać wykluczeniu i przemocy w szkole?” w pierwszym półroczu roku szkolnego 2023/2024 odbyło się szkolenie dla nauczycieli przygotowujące do prowadzenia lekcji wychowawczych oraz do wykonania diagnozy klasy. Wychowawcy wspólnie ze specjalistami sukcesywnie przeprowadzają diagnozę w klasach na podstawie zaproponowanych w projekcie scenariuszy zajęć. Następnie planowane są dalsze działania, odpowiadające na realne i praktyczne potrzeby uczniów.

Korzystając z kompetencji i narzędzi uzyskanych podczas szkolenia, nauczyciele będą prowadzili warsztaty dla uczennic i uczniów, podczas których poruszane będą kwestie budowania więzi w zespołach klasowych oraz treści związane z reagowaniem na przejawy wykluczenia i przemocy rówieśniczej.

W drugim półroczu roku szkolnego 2023/2024 (marzec/kwiecień) planowane jest spotkanie informacyjno-edukacyjne dla rodziców oraz pracowników niepedagogicznych.

Informacje przygotowała p. dyr. Małgorzata Antonowicz
na stronie publikuje Agata Ziemek