Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym, który dotyczy tysięcy dzieci w całej Polsce. Osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu często mają trudności z funkcjonowaniem w codziennym życiu. Drażni ich hałas, cisza, czy nawet materiał ubrania. Nie radzą sobie z odczytywaniem emocji innych osób, nie mówią lub mówią dużo. Sól może mieć dla nich kwaśny smak, a śnieg może parzyć. Mocno uzewnętrzniają swoje emocje lub głęboko je skrywają. Nie jest to złe postrzeganie świata. Jest inne i zasługuje na zrozumienie.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodziliśmy w naszej szkole 3 kwietnia. Stawiając sobie za cel zwiększenie wiedzy społeczeństwa szkolnego na temat problemów osób z tym zaburzeniem i ich rodzin nasza szkoła włączyła się w akcję promowania otwartości, empatii i zrozumienia do odmiennych potrzeb i możliwości osób ze spektrum autyzmu. Uczniowie  i nauczyciele na znak solidarności i zrozumienia założyli niebieskie lub różowe bluzki. Wykonaliśmy także pamiątkowe zdjęcia z tego, jakże ważnego dnia!

Informację na stronę przygotowała: Katarzyna Kulesza, Ewelina Zielińska
Informację na stronie opublikowała: Agata Ziemek