Ślubowanie klas I

Ślubowanie klas pierwszych

Każde dziecko rozpoczynając naukę w szkole jest mocno przejęte. Wszystko jest nowe, nieznane. Korytarze szerokie i głośne,  i tak dużo sal lekcyjnych. Nowa pani, nowi koledzy, nowe książki. Jak się w tym całym nowym szkolnym świecie odnaleźć? Kiedy mały człowiek poczuje się tak u siebie, bezpiecznie i miło? Kiedy będzie znał już wszystkie zakamarki szkolnego budynku? Kiedy przychodzi  ten czas, że szkoła staje się fajnym miejscem, miejscem, gdzie spotykamy naszych przyjaciół i ulubionych nauczycieli, gdzie spędzamy miło czas? Myślę, że momentem przełomowym jest ślubowanie.

Tegoroczni pierwszoklasiści  w strojach galowych, z tarczą na rękawie z niecierpliwością czekali na ten dzień. 14 października stawili się przejęci i gotowi na to aby stać się „pełnoprawnym” uczniem naszej szkoły. A wszystkie obecne maluchy z pewnością na to zasługują. W  spontanicznej, pełnej swobody i szczerości rozmowie z Panią Dyrektor Małgorzatą Antonowicz, najmłodsi mówili, że znają już szkołę, świetnie się w niej czują, mają kolegów, koleżanki i oczywiście – najlepszą swoją panią. Pani Dyrektor życzyła najmłodszym uczniom wielu miłych chwil w naszej placówce,  najlepszych przyjaciół, niezwykłych wypraw po wiedzę na każdej lekcji.  Po   tych życzeniach klasy pierwsze przedstawiły krótki program artystyczny z radosnymi piosenkami i wierszami.  Tuż po nich nastąpiła  chwila mocno wyczekiwana – ślubowanie.  Być  dobrym kolegą, dumnie reprezentować szkołę – najmłodsi ślubowali z wielkim zaangażowaniem.  Tuż po tym nastąpił niezwykły moment – każdy pierwszak przeszedł przez bramę „ślubowania” i został pasowany na ucznia.

I oto – każdy z nich, zaczyna pisać historię, historię naszej szkoły. Każdy pierwszak, który z lękiem i obawą, a może z dumą i radością, w pełni  świadomy wyjątkowości chwili, ślubuje, staje się członkiem naszej szkolnej rodziny. Każda jego klasówka, nauczony na pamięć wiersz, wygrany konkurs jest jego wkładem w naszą szkołę. Nasza szkoła to historie naszych uczniów, ich sukcesy i porażki, ich uśmiechnięte i dumne twarze, ich głosy śpiewające hymn naszej szkoły. Nasza szkoła to nasi uczniowie – ich ślubowanie to kolejna, nowa strona w dziejach do zapisania. Zapiszemy ją wspólnie – nie tylko w Librusie, ale przede wszystkim w naszych sercach. Witamy więc serdecznie naszych pierwszaków.

Informacje przygotowała p. D. Zakrzewska