Rozpoczęcie roku szk. 2022/2023 w kl. 0-3

Początek roku szkolnego jest niezwykły, działa ma wyobraźnię każdego – małego i dużego. Sprawia, że niczym w noc sylwestrową snujemy plany, podejmujemy postanowienia..

Więc każdy idąc do szkoły, czy to uczeń z pierwszej klasy czy z czwartej lub szóstej, czy to nauczycielka od języka polskiego czy matematyki, każdy ma bardzo mocno sprecyzowane marzenia: być przygotowanym na każdą lekcję, brać udział w konkursach, nie kłócić się z kolegami w klasie, przeczytać wszystkie lektury, nauczyć się tabliczki mnożenia, a także poprowadzić ciekawe lekcje, chodzić z klasą na wycieczki, sprawdzać w terminie klasówki albo robić ich mniej….. Brzmi magicznie i pięknie. I nagle szkoła staję się miejscem cudów, trwających nieskończenie przez 10 miesięcy. Okazuje się, że konkurs z przyrody był super łatwy, tabliczka mnożenia sama jakoś weszła do głowy, lekcje były tak ciekawe, że aż się nie chciało przeszkadzać pani. Czy te mury naszej szkoły mają w sobie niezwykłą moc, moc spełniania najskrytszych życzeń? Chyba tak…

W tę moc uwierzyło bardzo wielu uczniów. Dumni i przejęci przyszli 2 września na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, gotowi aby podjąć wyzwanie i odnieść sukces, każdy na swoją miarę.  Swe ciepłe życzenia przekazała również najmłodszym uczniom Pani Dyrektor Małgorzata Antonowicz, mówiła o radości w poznawaniu nowych, interesujących rzeczy, codziennym zdobywaniu wiedzy, dążeniu do wyznaczonego celu. Życzyła uczniom uśmiechu i pogody ducha na każdy dzień oraz wielu dobrych kolegów i przyjaciół.

Najmłodsi uczniowie mieli również przyjemność podziwiać występ przygotowany przez klasę 3b pod opieką pani Aleksandry Kozyry – Wiśniewskiej. Po apelu uczniowie wraz z wychowawczyniami poszli do swych sal. Krótka chwila rozmów, kto jak ma na imię, jaki plan, która sala…. Miło Cię widzieć, stęskniliśmy się – słyszało się dookoła.

Dzisiaj, dzień po rozpoczęciu, tematy rozmów powoli się zmieniają. Jest wspólne pójście do biblioteki, umówienie się na przygotowanie projektu, w myśli powtarzane są słówka z angielskiego. Myślę, że powoli zaczyna działać magia naszej szkoły, powoli zaczynają się w niej dziać cuda, cuda młodych niezwykłych umysłów. Więc do dzieła  – ruszamy!

Informacje przygotowała: p. Dorota Zakrzewska