Konkurs na komiks „ Powstańcze opowieści” w ramach projektu „Powstanie Warszawskie – historie ukryte w słowach”

Drodzy Uczniowie,

Zapraszamy Was do wzięcia udziału w  Konkursie na komiks „ Powstańcze opowieści”.

Organizatorem Konkursu na komiks „Powstańcze opowieści” jest Szkoła Podstawowa nr 340 im. Profesora Bogusława Molskiego w Warszawie w ramach projektu „Powstanie Warszawskie – historie ukryte w słowach”

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań uczniów szkół podstawowych oraz ich kreatywne uczestnictwo w wydarzeniach związanych z obchodami 80 rocznicy Powstania Warszawskiego, popularyzacja ważnych wydarzeń z historii Polski, kształtowanie patriotyzmu oraz budowanie szacunku wobec bohaterów narodowych i ich poświęcenia dla ojczyzny.

Konkurs organizowany jest dla uczniów z dzielnicy Ursynów w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-3 oraz 4-8. Prace konkursowe muszą dotyczyć tematyki Powstania Warszawskiego i być przygotowane w formie komiksu.

Prace należy dostarczyć do 25.10.2024 roku :
Klasy 1-3 Pokoju Nauczycielskiego klas młodszych budynek A
Klasy 4-8  Pokoju Nauczycielskiego klas starszych budynek A lub budynek B

Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi 31.10.2024 roku

Nagrodą główną dla laureatów pierwszych miejsc w obu kategoriach będzie wydruk zwycięskiej pracy i jej kolportaż w czasie Koncertu Piosenki Powstańczej 15.11.2024. Osoby wyróżnione otrzymają nagrody książkowe, a wszystkim uczestnikom przyznane zostaną dyplomy.

Więcej informacji w Regulaminie Konkursu
pobierz załącznik: