Festyn charytatywny z okazji 20-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej.

W poniedziałek 3 czerwca 2024 roku w naszej szkole odbył się festyn charytatywny z okazji 20-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej.

Mimo niezbyt sprzyjającej pogody (dwukrotnie imprezę przerwał nam deszcz) zabawa była wspaniała. Na stoiskach promujących poszczególne państwa Unii Europejskiej mogliśmy podziwiać piękne dekoracje, kosztować specjały narodowej kuchni i robić sobie zdjęcia w regionalnych strojach.

Najmłodsi chętnie zaplatali  kolorowe warkoczyki i malowali buzie. Młodzież była rozpieszczana przez rodziców frytkami, popcornem i naleśnikami.

Na scenie mogliśmy podziwiać występy uczniów, którzy śpiewali piosenki w językach państw Unii, wykonywali ich tańce narodowe i opowiadali ciekawostki. Duże zainteresowanie wzbudziła recytacja Inwokacji z Pana Tadeusza Adama Mickiewicza w języku fińskim. Wśród występów i stoisk przechadzała się Pani Europa w balowej niebieskiej sukni z pięknymi żółtymi gwiazdami.

Młodzież, rodzice i nauczyciele spisali się rewelacyjnie. Fundusze z festynu zostały przeznaczone na rehabilitację naszego Kolegi, nauczyciela wychowania fizycznego Daniela Kołodziejczyka.

Dzięki empatii i ofiarności całej społeczności szkolnej zebraliśmy 13 900 złotych.

Jeszcze raz udowodniliśmy że siła działania tkwi we wspólnocie. Dziękujemy wszystkim którzy czynnie włączyli się w szkolny festyn i gratulujemy gorących i czułych serc.

informacje przygotowała p. Danuta Markiewicz