Dzień Ziemi w klasach 1-3

22 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Święto to przypomina nam o  konieczności dbania  o środowisko.  Ziemia to nasz dom: ludzi, zwierząt i roślin. Niestety działalność człowieka doprowadza do degradacji  planety. Skutki zanieczyszczeń są bardzo dotkliwe zarówno dla nas jak i przyszłych pokoleń. Każdy z nas może prowadzić ekologiczny styl życia, który polega  na życiu w zgodzie z naturą i troszczeniu się o przyrodę.

Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły pod kierunkiem swoich wychowawców włączyli się w działania  promujące ideę ochrony środowiska poprzez wykonanie prac plastycznych,  które mogliśmy oglądać na tablicach przed klasami, a także pogłębili swoje wiadomości na temat roślin i zwierząt żyjących na Ziemi i  poznały podstawowe zasady ochrony przyrody podczas lekcji w ramach edukacji przyrodniczej.

Szkolny Zespół Ekologiczny.

Informacje przygotowała p. Agnieszka Hałaczkiewicz