Dzień pszczół w klasach 1-3

Światowy Dzień Pszczół to wyjątkowa okazja, aby zwrócić uwagę na kluczową rolę, jaką te małe owady odgrywają w naszym ekosystemie. Obchodzony 20 maja każdego roku, ma na celu podniesienie świadomości na temat znaczenia pszczół oraz zagrożeń, przed którymi stają.

Dlaczego pszczoły są ważne?

Pszczoły są nie tylko producentkami miodu. Przede wszystkim są niezwykle ważnymi zapylaczami. Dzięki ich pracy wiele roślin może się rozmnażać, co jest niezbędne dla produkcji żywności. Szacuje się, że około 75% upraw na świecie jest zależnych od zapylania przez owady, w tym pszczoły.

20.05.24 w klasach 1-3 wychowawcy przeprowadzili zajęcia mające na celu uświadomienie uczniom znaczenia pszczół w przyrodzie, zagrożeń na które są narażone we współczesnym świecie i sposobów w jakie można je chronić.

Dopełnieniem akcji było udekorowanie tablic przed klasami pięknymi wizerunkami pszczelich rodzin.

Informacje przygotowane przez Szkolny Zespół Ekologiczny