Ślubowanie klas pierwszych 2024/2025

Ślubowanie klas I

Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Dzielnie uczyli się wierszy i piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

27 września  pierwszoklasiści zostali uroczyście przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Wszyscy pierwszacy przyszli tego dnia w galowych strojach z tarczą naszej szkoły na lewym przedramieniu – gotowi na ślubowanie, ważni i przejęci.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy. Wspólnie odśpiewano hymn państwowy. Pani Dyrektor Małgorzata Antonowicz życzyła uczniom, by w murach naszej szkoły zdobywali nie tylko wiedzę, ale rozwijali własne pasje i nawiązywali przyjaźnie, które przetrwają lata.

Wszystkie pierwszaki pod opieką swoich wychowawczyń przygotowały dla zgromadzonych gości – rodziców i innych nauczycieli, program artystyczny. Dzieci pięknie śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Po zakończonej części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Najważniejszym jednak momentem tego dnia było przejście przez „bramę” i pasowanie na ucznia. Kolorowymi ołówkami pasowania dokonali: Pani dyrektor Małgorzata Antonowicz i Pani wicedyrektor Aleksandra Kozyra –Wiśniewska. Tym samym pierwszoklasiści zostali symbolicznie włączeni do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr  340 im. Profesora Bogusława Molskiego w Warszawie. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy. Mamy nadzieję, że święto pierwszoklasistów, jakim jest Pasowanie na Ucznia, na długo pozostanie w ich pamięci i życzymy, aby było dobrym początkiem na drodze edukacji szkolnej.

Informację przygotowała Anna Głąb
Na stronie opublikowała Agata Ziemek