Wycieczka do Centrum Edukacji Technicznej „PINOKIO” w Słomczynie

Dnia 14 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego 0A, 0B uczestniczyły w wycieczce do Centrum Edukacji Technicznej „PINOKIO” w Słomczynie. Przedszkolaki zapoznały się

z pracą stolarza i poznały metody obróbki drewna. Po nauce przyszedł czas na samodzielne pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz wspólną zabawę w kole ze śpiewem. Następnie odbyła się prezentacja współczesnych maszyn do obróbki drewna oraz prezentacja starych technik stolarskich – renowacja mebli. W ramach zajęć praktycznych dzieci wykonały i ozdobiły organizery na biurko, które mogły zabrać na pamiątkę do domu. Ponieważ pogoda była ładna spędziliśmy też sporo czasu na świeżym powietrzu grając w różne gry, biegając i dokazując. Było wspaniale !

Informację przygotowała Anna Głąb
Na stronie opublikowała Agata Ziemek