Konkurs na realizację projektu „Powstanie Warszawskie – historie ukryte w słowach”

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

mamy zaszczyt poinformować, że nasza szkoła razem z partnerami: Urzędem Dzielnicy Ursynów, Fundacją Dzieci, Rodzice, Szkoła, Biblioteką Publiczną im. J.U. Niemcewicza w Dzielnicy Ursynów, Szkołą Podstawową Nr 96 im. Ireny Kosmowskiej w Warszawie i Szkołą Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi Nr 343 im. Matki Teresy z Kalkuty w Warszawie wygrała konkurs na realizację projektu „Powstanie Warszawskie – historie ukryte w słowach” będącego jednym z działań w ramach obchodów 80 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w naszej dzielnicy, a realizowanego w ramach „Warszawskiego partnerstwa dla wolontariatu” będącego elementem projektu „Ochotnicy warszawscy”.

Projekt ma na celu szerokie zaangażowanie wolontariuszy z Ursynowa w działania związane z obchodami 80 rocznicy Powstania Warszawskiego, integrację środowisk szkolnych oraz inicjowanie ciekawych i atrakcyjnych dla młodego pokolenia przedsięwzięć. Jego dodatkowym atutem jest podniesienie świadomości społecznej oraz kształtowanie i wzmacnianie postaw patriotycznych wśród młodego pokolenia, a także nawiązanie dialogu międzypokoleniowego między świadkami Powstania, a młodzieżą.

Główne działania projektu:

1.Gra miejska „Śladami Bohaterów Powstania Warszawskiego” – z elementami orientacji.
2. Konkurs na komiks o Powstaniu Warszawskim – „Powstańcze opowieści” dla dwóch grup wiekowych: klasy 1-3 oraz 4-8. Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca będzie wydanie komiksu w formie drukowanej oraz jego kolportaż podczas Koncertu Piosenki Powstańczej.
3. Rozmowy z ówczesną młodzieżą Walczącej Warszawy – fragmenty wywiadów będą czytane podczas Koncertu.
4. Koncert piosenki powstańczej – dla kombatantów i ich rodzin, z udziałem społeczności lokalnej.

Zachęcamy do udziału w konkursie „Powstańcze opowieści” (regulamin konkursu zamieszczamy w załączniku).

pobierz załącznik: Regulamin konkursu

Szczegółowe informacje dotyczące gry miejskiej „Śladami Bohaterów Powstania Warszawskiego” podamy we wrześniu.

informacje przygotowała p. dyr. Małgorzata Antonowicz