47. Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka”

„ I niech wiersz, co ze strun się toczy,
Będzie, przybrawszy rytm i dźwięki,
Tak jasny jak spojrzenie w oczy
I tak prosty jak podanie ręki.”
(Leopold Staff, Ars Poetica)

W marcu zaprosiliśmy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w 47. Konkursie Recytatorskim „Warszawska Syrenka”.

Szkolne eliminacje odbyły się na dwóch poziomach: klasy 1-3 oraz klasy 4-8.

Uczestnicy wspaniale zaprezentowali swój talent recytatorski oraz  wysoki poziom umiejętności scenicznych.
A oto laureaci szkolnych eliminacji:
Helena Woźniak 2e
Barbara Witoszek 2b
Hanna Horoszczak 3c
Miłosz Górniak 3f
Zofia Ahmed 5e
Natalia Pietraszek 6a
Carmen Tarwacka 5e
Kacper Nowakowski 8e

Uczennice Basia Witoszek oraz Helenka Woźniak z sukcesem reprezentowały naszą szkołę podczas eliminacji dzielnicowych.

Jury konkursowe doceniło ich zaangażowanie i umiejętności recytatorskie przyznając wyróżnienie.

Laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy kontynuowania przygody z poezją oraz wielu sukcesów w kolejnych konkursach recytatorskich.

25.03.2024 r. w szkolnej auli odbyła się Gala Laureatów. Podczas uroczystości wszystkim uczestnikom szkolnych eliminacji wręczono nagrody/upominki oraz okolicznościowe dyplomy. Laureaci zaprezentowali swój recytatorski talent przed zaproszonymi gośćmi i szkolną publicznością.

Jesteśmy zaszczyceni, że zaproszenie na uroczystość przyjęły – Pani Magdalena Wysokowska z Zespołu Kultury dla Dzielnicy Ursynów oraz Pani Sylwia Krajewska  – radna Dzielnicy Ursynów, Przewodnicząca Komisji Edukacji i Sportu.

Bardzo miło było nam gościć Pana Roberta Wojciechowskiego – Przewodniczącego Rady Rodziców naszej szkoły.

Z ogromną radością i gromkimi brawami powitaliśmy na uroczystości Panią Dyrektor Małgorzatę Antonowicz oraz Panią Wicedyrektor Aleksandrę Kozyrę Wiśniewską.

Dziękujemy, że byliście Państwo z nami wspierając zainteresowania naszych uczniów literaturą piękną. Dziękujemy za miłe słowa skierowane do uczestników konkursu, za wsparcie ich zainteresowań poezją oraz za zachęcanie do rozwijania zdolności recytatorskich.

W imieniu uczestników konkursu pragniemy  z głębi serca wyrazić wdzięczność dla Rady Rodziców, która wykazała się niezwykłą hojnością i ufundowała nagrody.

Słowa podziękowania kierujemy do Rodziców, Wychowawców i Nauczycieli. Dziękujemy za współpracę, za życzliwość i wsparcie.

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w kolejnych edycjach konkursu. Do zobaczenia na szkolnej scenie za rok!

Koordynatorki konkursu
Małgorzata Stefańska (kl. 1-3)
Patrycja Fandrych (kl. 4-8)

Informację przygotowała: Małgorzata Stefańska