BohaterON

BohaterON w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej. Celem akcji jest podniesienie poziomu wiedzy i świadomości uczniów na temat Powstania Warszawskiego.

Uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w akcję BohaterON .

Dzieci z młodszych klas I-III obejrzały przedstawienie Niebajka o Powstaniu Warszawskim. Dzięki przedstawieniu dowiedziały się w jaki sposób można być patriotą w obecnych czasach.

Na zakończenie dzieci  wspólnie  tworzyły kolorowankę i przygotowały kartki dla Powstańców Warszawskich.

W starszych klasach uczniowie wysłuchali słuchowiska: „ Mały roznosiciel nadziei” na podstawie, którego dowiedzieli się , że również dzieci angażowały się i narażały swoje życie podczas Powstania Warszawskiego.

Najstarsi uczniowie na podstawie filmu:  „ Powstanie Warszawskie” tworzyli infografiki i dyskutowali na temat roli Powstania Warszawskiego.

Informacje przygotowały:  p. Małgorzata Niedziółka