Przejdź do treści

Szkoła Podstawowa nr 340

Szkoła dostępna dla wszystkich

  • przez

Z radością informujemy, że nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w Projekcie „Szkoła dostępna dla wszystkich”, który jest inicjatywą Instytutu Badań Edukacyjnych, UNICEF oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Jest on realizowany również we współpracy z uczelniami i organizacjami pozarządowymi.

Głównym założeniem projektu jest doskonalenie zawodowe nauczycieli w zakresie pracy z uczniami ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi.

Uczestnicy mają szeroki dostęp do bezpłatnych konsultacji psychiatrycznych i psychoterapeutycznych, które pomogą im jeszcze lepiej przyswoić wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pomocy najmłodszym.
Udział w projekcie pozwala na poszerzenie wiedzy i kompetencji z zakresu ważnych obszarów tematycznych, takich jak ochrona zdrowia psychicznego, udzielanie wsparcia edukacyjno-specjalistycznego w tym dzieciom z doświadczeniami migracji.

więcej na temat projektu: https://www.ibe.edu.pl/index.php/pl/szkola-dostepna-dla-wszystkich-opis-projektu

 

Informacje przygotowała:  p. Ilona Pełka
na stronie opublikowała Agata Ziemek

Skip to content