Przejdź do treści

Szkoła Podstawowa nr 340

Ślubowanie klas pierwszych 2023/2024

  • przez

Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię klasy i szkoły. Uczyć się pilnie, jak kochać ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy dorosnę. Ślubuję być dobrym kolegą. Swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom – takie przyrzeczenie składali pierwszoklasiści.

Ślubowanie uczniów to piękna tradycja. Ceremoniał Szkoły uwzględnia strój galowy, przysięgę na sztandar oraz pasowanie przez Dyrektora na ucznia.

Dnia 13 października  2023 r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie klas pierwszych.  Od tej pory nasi najmłodsi uczniowie zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej. Pierwszoklasiści byli niesamowicie przejęci. Wszyscy prezentowali się bardzo elegancko w strojach galowych.  W skupieniu oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Na początku kilka ciepłych słów specjalnie do uczniów skierowała Pani Dyrektor – Małgorzata Antonowicz wraz z lwem Leonem. Następnie Pierwszoklasiści ślubowali kochać Ojczyznę, być dobrym uczniem i człowiekiem, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom oraz dbać o dobre imię szkoły.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Symboliczną kredką, aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Antonowicz oraz Pani Wicedyrektor Aleksandra Kozyra – Wiśniewska. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 340 im. Prof. Bogusława Molskiego.

Po zakończeniu uroczystości dzieci wraz z wychowawcami i rodzicami udały się do swoich klas na rozdanie dyplomów.

Życzymy pierwszoklasistom samych sukcesów w nauce!

Informacje przygotowały:  p. Iwona Zielińska i p. Katarzyna Kulesza
na stronie opublikowała Agata Ziemek

Skip to content