Przejdź do treści

Szkoła Podstawowa nr 340

11 listopada – Święto Niepodległości

  • przez

11 listopada obchodziliśmy 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W budynku A apel z okazji  Narodowego Święta Niepodległości został zorganizowany 14 listopada. Wszystkie klasy przyszły ubrane na galowo i z zainteresowaniem uczestniczyły w apelu. Uczniowie klasy 5g przygotowali krótką, ale bardzo potrzebną lekcję historii, której tematem było odzyskanie niepodległości.  

W trakcie występu dowiedzieliśmy, że były trzy rozbiory, a Polska odzyskała niepodległość w 1918 roku. 

 

Na scenie pojawił się również uczeń w przebraniu Józefa Piłsudskiego, który odegrał bardzo ważną rolę w tym wydarzeniu. Uczniowie zaśpiewali dwie piosenki „My, Pierwsza Brygada” oraz „Przybyli ułani pod okienko”. Występ zakończyliśmy przesłaniem, żeby w Polsce żyło się lepiej, mądrzej i uczciwiej, bo to jaka będzie przyszłość, zależy tylko od nas samych.

Informacje przygotowały:  p. Sylwia Marchwińska
na stronie opublikowała Agata Ziemek

Skip to content